Wady postawy ciała rozwijające się już u najmłodszych dzieci, stanowią problem społeczno-cywilizacyjny. Wczesne wykrycie zmian w obrębie postawy ciała, a zwłaszcza skoliozy, czy płaskostopia stwarza możliwość skutecznej rehabilitacji i zapobiega poważniejszym urazom w wieku późniejszym. Profilaktyka i leczenie tych zmian polega na zastosowaniu indywidualnie dobranych ćwiczeń.

 

W Varsovia Medica wychodzimy naprzeciw potrzebom przede wszystkim dzieci i ich rodziców oferując konsultacje przeprowadzane przez lekarzy specjalistów rehabilitacji oraz fizjoterapeutów specjalizujących się w pracy z małym pacjentem. Konsultacja obejmuje dokładną diagnozę postawy dziecka, przedstawienie wyników badania oraz zaleceń profilaktycznych lub leczniczych, a także m. in. pomoc w doborze wkładek korekcyjnych do butów.
W naszej poradni rehabilitacyjnej pracujemy z każdym pacjentem indywidualnie, jako uzupełnienie dodatkowo proponujemy zajęcia grupowe. 3-4 osobowe grupy dzieci, z którymi będą prowadzone zajęcia rehabilitacyjne. Niewielkie grupy stwarzają możliwość indywidualnego podejścia do każdego z małych pacjentów. Raz w tygodniu oceniamy efekt wykonanej pracy sprawdzając skuteczność prowadzonej terapii.
Zajęcia ze sprzętem rehabilitacyjnym na sali gimnastycznej odbywają się codziennie w godzinach 16:00-20:00.
W okresie wakacji istnieje możliwość zapisu na terapię indywidualną w godzinach porannych.

 

Drogi Rodzicu zadbaj o prawidłową postawę ciała swojego dziecka. Zapraszamy.